Özel Arama

“Beni Kritize Et!” -mim dalgası

Yengeç ara pası filan demiş ve pas atmış. Hatta vole atmamı beklemiş.

Sitesi hakkında atıp tutmamı ya da değerlendirmemi istemiş. Böylece bu yazının konusu belli oldu. O zaman başlayalım.

- Bilgisiz.org ‘un temasını eleştirecek kadar html ve diğer ıvır zıvır bilgilerim olmadığını hemen itiraf edebilirim. İşte bu yüzden, herhangi bir vatandaş gibi, ya şu baştaki (header) resim çok güzelmiş, diyebilirim. Hatta biraz ileri gidip, kullandığı tema nasıl da, wordpress ‘e benziyor (evet zaten onun teması) şeklinde devam edebilirim. İşte bu kadar.

- İçerik konusuna gelelim, hemen. Öncelikle bu sitede ne ile karşılaşacağımı tam olarak kestiremiyorum aslında. Hayır hayır, etiketleri biliyorum ama yine de, ne yazmış acaba, şeklinde sorduğum oluyor. Bu yüzden uğrarım zaten. Kampanyaları mesela, bir anda ilgileri üzerine toplayabiliyor, iyi fikir aferin filan, dedirtebiliyor. Sonra işte, gazetelerde veya televizyonlarda rastlanan haberlerin nerden geldiğini, tarihini açıklaması da başka bir güzellik. Bir de hakkımda sayfası var ki, evlere şenlik. Böyle bir site işte, daha ne diyebilirim.

Düzenleme veya ekleme

- Seçilen "bazı" konuları çok gereksiz bulduğum oluyor ya da bilmiyorum ihtiyacım olmadığım bilgileri ne diye alayım, diye de düşünüyorum. Bu yüzden gereksiz bilgiler ansiklopedisi’ ne ister istemez benzetebiliriz.

- Yazılan konular hakkında verilen "bazı" bilgilerin hiçbir kaynağı yok. Tabi, hepsi için geçerli değil ama, gözüme bir iki tanesi kaçtı. Bu konuda biraz merak sahibiyimdir. Bir de kaynaksız olunca, siteye güvenirlik azalıyor.


Şimdi mimlemek ya da pas atmak istediklerime gelince, 029ur, zazoo, emir bey, hepatit-ze. Diğer blog kardeşlerin değerlendirmelerini az çok biliyorum. Biraz da o yüzden, bu paslar.
Digg Google Bookmarks reddit Mixx StumbleUpon Technorati Yahoo! Buzz DesignFloat Delicious BlinkList Furl

7 elemanlı yorum kümesi: on "“Beni Kritize Et!” -mim dalgası"

yengeç dedi ki...

aylak abaküs'üm gerçekten yazını okuyunca yanaklarım al al oldu =) hep olumlu eleştiri yapmıssın teşekkur ederim temayı kendim biraz değiştirdim eylenceli bir blog olmasına özen gösteriyorum seninki gibi yeniden mim lenmek üzere =P

hepatitze dedi ki...

bu dalganın beni ne zaman bulacağını merak ediyordum : )
ben eyvallah derim.

abaküs dedi ki...

haklısın yengeç, hemen yazıyı güncelliyorum. (bir mim bile yapamadım. tüh tüh.)

hepatitze, teşekkürler efem :)

yengeç dedi ki...

teşekkur abakus tekradan bu iş eksiklerimiz görmemiz açısından güzel oldu

başka orta isteyen varmı atabilirim =P

fea dedi ki...

sayın aylak abaküs, takiptekiler listeme itinayla eklendiniz:)

Emir Bey dedi ki...

şimdi yanlış anlamadıysam sizin blogunuzla ilgili yorumlar yaapcağım değil mi? :D

aylak abaküs dedi ki...

fea, teşekkürler :)

emir bey, evet efendim. yorum derken, sadece olumlu yazmak zorunda değilsiniz, tabi ki. yani olumsuz olmasını ben de istiyor olabilirim. siz de yazmak istiyor olabilirsiniz, böylece hem anlaşırız, hem de süper olur. bir de yazmayı kabul ettiğin için çok sağol :)

Yorum Gönder

Yorumlarında isimler veya takma isimler mutlaka yer alsın. Türk diline aykırı olmasın. Şöyle olsun, böyle olsun.