Özel Arama

Hız Problem' li Temel Reis Çizgi Filmi


Temel Reis, bu bölümde, yine Safinaz için deli oluyor, aşkı için savaş veriyor, başına olmadık işler geliyor ve yok yere ıspanak yemek zorunda kalıyor. Safinaz ile beraber pikniğe gitmeye karar veren Temel Reis, Safinaz ‘ı ikna etmek için her türlü yolu dener. Kabul etmeyeceğini anlayınca ıspanak zoruyla Safinaz ‘ı alıkoyar ve yola çıkarlar. Bir süre sonra, peşlerine Kabasakal’ ın takıldığını fark eden Temel daha fazla gaza basmaya çalışır. Aklından hemen bir sürü hesap yapmaya başlar.

1) Ben, buradan piknik alanına kadar 3 saatte gideceğimi biliyorum. Peki, biraz azaltsam, Kabasakal nasıl olsa beni yakalamaz biliyorum, senaryo böyle, yani mesela 15 km kadar yavaş gitsem, aynı yolu 4 saatte alırım. O zaman, aradaki mesafe kaç km’ dir?

3v = 4 (v-15) ‘den 60 km olduğunu hesaplar. Ama, Kabasakal ‘ın hızını bilmediği için, aklına başka problem gelmez. Ve trafik kurallarına uymaya çalışarak şehir içi hız sınırı olan 50 km ‘yi geçmez. Ve Kabasakal onlara hemen yetişir. Kabasakal gittikçe hızını artırır ve kendisini Bağdat caddesinde zanneder. Bunun üzerine polis, Kabasakalın peşine düşer. Kabasakal mecbur arabayı kenara çeker. Temel de, ıspanağı olmadan bir iş başarmanın mutluluğunu yaşar. Piknikte, çiçek toplarlar, mangal yaparlar, arabanın radyosunun sesini sonuna kadar açıp şarkı söylerler, ip atlarlar, bir de top oynarlar, yani kısaca çok eğlenirler. (resim)

Digg Google Bookmarks reddit Mixx StumbleUpon Technorati Yahoo! Buzz DesignFloat Delicious BlinkList Furl

2 elemanlı yorum kümesi: on "Hız Problem' li Temel Reis Çizgi Filmi"

eysean dedi ki...

ya lastik patlarsa??
matematik bu herşeyi düşünmesi lazım..

burcyni dedi ki...

ıspanaksız temel reis olmas!

lütfen not edilsin

Yorum Gönder

Yorumlarında isimler veya takma isimler mutlaka yer alsın. Türk diline aykırı olmasın. Şöyle olsun, böyle olsun.