Özel Arama

Mutlak değer bankası reklam senaryosu

Sahne 1: Eksi sayılar bir arada toplanmış, sokak ortasında kendi aralarında konuşmaktadır. Birazdan bir gelişme olacağı açıktır. Yani herkeste, bir yalancı şaşkınlık, bir gizlilik vardır, olacakları kestirebilen bir akıllı hala yoktur. Böylesine salak yerine konulmuştur sayılar. Ama bu salaklık kendilerinin de hoşlarına gitmektedir ve bu açıktır.

Sahne 2: Kamera sokağın ortasını çekmeyi, boş vermeye başlar. Yavaş yavaş olur bu. Kameranın gideceği yer, tabi ki bellidir ama, izleyenlere sırlar dünyasındaki gibi bir hava vermek için arka fonda müzik başlar. Korku filminden aşırılmış bir müzik olabilir bu (testere filminden mesela). Kamera gittikçe yaklaşır. Tabi sokağın ortasındaki gözler gittikçe büyür, büyür, büyür, büsbüyük olur, sayılardan hiçbiri de yeter be filan, demez.

Sahne3: Kamera artık banka şubesini çekmektedir. İşte süslemişler püslemişler, camekanlarda çok kazandığı her halinden anlaşılan artı sayılar vardır. Ve kapıdan ağzında purosu, eskiden eksi olan bir sayı, izleyenleri enayi yerine koyan bir bakışla çıkar. Reklam bu ya, herkes bu eski arkadaşa çok ama çok imrenir. Eksi olduklarını yüzüne vurmuştur, çünkü.

Sahne4: Ve hücum marşı çalar. Sokaktaki bütün eksi sayılar, bankaya hareketlenir. Bir arbede mi dersin, kargaşa mı dersin, işte o senin dediğinden yaşanır. Eksi sayılar, pamuk ellerinin ceplerine gideceklerini ve maaşlarının asgari ücret kadar olduğunu biliyorlardır, ama bu umurlarında değildir. Banka camekanındaki purolu sayının bakışları daha önemlidir. Sahne5: Eksi sayılar, bankadan çıkmıştır, herkesin ağzında puro vardır ve bazılarının dişleri hemen altın oluverir. Bütün dertleri bitmiş gibi bir hava yaratılır. İzleyenler bu arada amelie filminin müziğini dinler. Bankadan çıkanlar, purolarını yakınlarına göstermek için can atar. Artık eksi değillerdir. Ama borçları da umurlarında değildir. Herkesin kafasına üç kırmızı elma düşmeye başlar, çünkü reklam bitmek üzeredir. Yüzlerdeki sahte mutluluğa yakın çekim yapılmalıdır. Yaklaşılır, yaklaşılır, yaklaşılır. Stop.

Ve slogan sesi gelir:


Mutlak değer bankası, çok kazandıran banka!

Digg Google Bookmarks reddit Mixx StumbleUpon Technorati Yahoo! Buzz DesignFloat Delicious BlinkList Furl

0 elemanlı yorum kümesi: on "Mutlak değer bankası reklam senaryosu"

Yorum Gönder

Yorumlarında isimler veya takma isimler mutlaka yer alsın. Türk diline aykırı olmasın. Şöyle olsun, böyle olsun.