Özel Arama

üslü sayılar için bebek mamaları


Sahne 1: Üslü sayıların evi. Kamera şöyle bir yavaşça döner, etraftaki dağınıklık yakın çekim alınır. Bütün reklamlarda evler süper olacak, diye bir kural da zaten yoktur ve evdeki anne-baba ikilisi boş boş televizyona bakmaktadır. Aile, çekirdek aile olduğu için rahattırlar çünkü, çocukları televizyondaki kanallara karışamayacak kadar küçüktür. Bu yüzden çocuk, anne-babanın umurunda değildir.

Sahne 2: Birden üslü çocuk ağlamaya başlar. Arka fonda, bir şeylerin ters gittiğini belli eden bir şarkı duyulur yavaş yavaş. Bu müzikle beraber çocuk daha bir bağırmaya başlar, çünkü şarkıdan kendisi de etkilenir. Reklam bu ya, bu sese rağmen anne ve baba yine duyamaz çocuklarını.

Sahne 3: Dış ses, çocuğun ağladığını duyar ve durumu özetleyecek laflar ederek bir süre saçmalar da saçmalar. Çocuk, dış sesi susturur, acıktığını söyler, yemek tabağına ulaşamadığını anlatır, dış sesten yardım ister. Arka fondaki hüzünlü müzik susar, neşeli bir şeyler çalar, çocuk şarkısı muhtemelen. Çocuk birden sevinir, çok şükür filan, der. Dış ses mamayı çocuğa uzatır. Gerçi uzatmayı pek beceremez, onun ses olarak kalması lazımdır, o yüzden mamayı resmen fırlatır çocuğa. Çocukta rüştü gibi kurtarır mamasını.

Sahne 4: Dış ses biraz ağlamaklı olur ama, işi daha bitmemiştir, gönderdiği mamanın özelliklerini anlatmamıştır. Burnunu siler -bu çıkardığı seslerden çok kolay anlaşılır- konuşmaya başlar. Çocukta onu dinlermiş gibi yapar, ama dinlemez; mamayı bitirmenin peşindedir çünkü.

Sahne 5: Üslü çocuk, üç kaşıkta bir, üç misli birden büyümeye başlar. Arka fonda hayret uyandırıcı bir müzik duyulur. Sıra dış sestedir. Üslü çocuğun yediği mamada bir sürü üç sayısı olduğunu söyler. Üslü sayıların, birbirini tekrar eden sayılarla çarpıldığında büyüdüğünü herkes biliyordur zaten ve reklam durmaz devam eder.

Sahne 6: Üslü çocuk anne ve babasının yarısı kadar olmuştur. Bütün bu olanlardan habersiz olan anne ve babasının yanına oturur. Artık üçü birlikte televizyon izleyebilir. Kimsenin birbirine anlatacak bir şeyi yokmuş gibi bu devam eder. Dış ses araya girer, bakın ne kadar mutlular, der. Çocukların mamalarıyla televizyon karşısında büyüdükleri reklamda bahsedilmez, öylece biter.
Sloganın sesi duyulur : Üslü çocuklar bizim mamamızla büyüyor, televizyonla değil!

Digg Google Bookmarks reddit Mixx StumbleUpon Technorati Yahoo! Buzz DesignFloat Delicious BlinkList Furl

0 elemanlı yorum kümesi: on "üslü sayılar için bebek mamaları"

Yorum Gönder

Yorumlarında isimler veya takma isimler mutlaka yer alsın. Türk diline aykırı olmasın. Şöyle olsun, böyle olsun.