Özel Arama

Anneler Günü Hediyesi ve Özel İndirimler

(resim)

-Bak, bu bir reklam senaryosu, anne. Nasıl olmuş?
- Sloganı beğenmedim! Gerisi güzel. Aferin!

Oyuncular: pi sayısı , hipotenüs, a kümesi.

Amaç: Abaküs mağazalarında bir adet güzel mi güzel indirim olduğunu ve bunun annelere özel olduğunu vurgulamak. Dahası duygu sömürüsü yapmak, hediye olmazsa annelerin çok bozulacağını dile getirmek. Mutluluğun ve sevginin ancak pahalı hediyelerle sağlanabileceğini söylemek, olmadı ima etmek.

Senaryo: Bir masada pi sayısı, hipotenüs, a kümesi vardır. Havadan sudan konuşmak için oturmuşlardır ama laf nasıl olduysa anneler gününe gelir. İşte sırayla annesinden neler öğrendiklerini anlatmaya başlarlar,

Pi sayısı: Çemberde veya daire içinde çalışmayı öğretti. Sonra yarıçapla arkadaş olmam için büyük çaba harcadı. Mesela kavga ettiğimiz zamanlar araya girdi, olayı tatlıya bağladı. Hayır, bunu baklava ile sağlamadı. Tatlı dillidir benim annem. Bir de unutmadan çok basamaklı olduğumuz için, sayılarımı nasıl taşıyabileceğimi de anlattı.

Hipotenüs: Dik üçgendeki hayatı ondan öğrendim. Hatta Pisagor ‘un hayatını da. Sonra dik kenarlarla nasıl bir ilişki içinde bulunacağımı, doksan derecenin karşısında dururken sırıtmayacağımı, dik üçgenin en uzun kenarı olsam bile böbürlenmem gerektiğini, diğer kenar uzunlukları 3 ve 4 olursa her zaman 5 olabileceğimi annemden öğrendim.

A kümesi: Elemanlarımı nasıl bir arada toplayabileceğimi ondan öğrendim. Şimdilerde bile buna karışıyor. Olsun. Severim yine de.

İşte burada müzik devreye girer. “Benim annem güzel annem şarkısıdır” bu. Bir yandan da ekrana abaküs mağazaları gelir. Ev eşyaları, filan. Sonra şarkı biter. Tekrar masaya dönüş yapılır. Masada yüzler gülüyordur. Herkesin elinde bir hediye vardır. Oyuncuların hepsi birden sloganı söyler: Anne seni hediyeler kadar seviyoruz!

(abaküs)

Digg Google Bookmarks reddit Mixx StumbleUpon Technorati Yahoo! Buzz DesignFloat Delicious BlinkList Furl

1 elemanlı yorum kümesi: on "Anneler Günü Hediyesi ve Özel İndirimler"

fea dedi ki...

Bence resim de çok güzel..
En güzel hediye çiçektir bence, ama mağazanızda yoktur sanırım :)

Yorum Gönder

Yorumlarında isimler veya takma isimler mutlaka yer alsın. Türk diline aykırı olmasın. Şöyle olsun, böyle olsun.