Özel Arama

Blog: trajikomik ve ilginç batıl inançlar


- Bir geometrik şeklin iç açıları toplamı 360 derece olursa, dörtgen olur. Diğer kenarlardan herhangi biri bu duruma itiraz ederse, yağmur yağmaya ve ardından seller akmaya başlar. Bu durumda arap bacıya sorulması uygun düşer. Geometrik şekil, bu olanlara rağmen değişmemişse, dörtgen olduğu kanıtlanır. Kullanılmaya hazırdır.


- Bir kare uyumadan önce, 'kenarlarım eşit mi acaba' diye bakarsa bütün açılarını kaybeder. Hiçbir işe yaramaz.


- Bütünler bir açı, tümler bir açı ile yer değiştirirse kar yağmaya başlar. Hem sonra fırtına çıkar, kendilerine bir köşe bulmaya bakmaya vakitleri bile olmaz.


- iki kenarı eşit bir üçgenin üçüncü kenarı da eşitse, hemen açıları değişmeye başlar, bir yerlerde ateşler yanar, lambalar söner, gök gürler ve hemen birbirlerine eşit olur.


- Hava sıcak olduğu için dolaşmak isteyen açılar, geometrik bir şekil bulamazlarsa, düşmanları çoğalır.


- Birbirlerine paralel olmak isteyen kenarlar bir araya gelirse, hastalıklar artmaya başlar, keneler iş başına geçer, kara ağaçtan birisi düşer ama ağlamaz, sonra kızamık geçirmeyenler varsa grip olur, derken kenarlar paralelkenar olma kararı alır.


- Bir üçgenin iki açısının toplamı 90 derece olursa, diğer üçgenler kıskanmaya başlar, kurşun dökülür, dökülmezse hipotenüs dul kalır, mazallah.

(abaküs)

Digg Google Bookmarks reddit Mixx StumbleUpon Technorati Yahoo! Buzz DesignFloat Delicious BlinkList Furl

0 elemanlı yorum kümesi: on "Blog: trajikomik ve ilginç batıl inançlar"

Yorum Gönder

Yorumlarında isimler veya takma isimler mutlaka yer alsın. Türk diline aykırı olmasın. Şöyle olsun, böyle olsun.