Özel Arama

Haber: Müzikle terapi

Müziğin kronik ağrıları ve depresyonu yüzde 25 oranında azalttığını duyan çiçeği burnunda psikolog sayılar hemen bu yöntemi matematiğe uyarlamanın yollarını aramaya başladılar. Bilindiği gibi bir günde birden fazla 'boşver', 'aman' vb sözcükleri kullanması bile yasak olan bazı denklemler bu zorlu koşullar karşısında kolay pes edebiliyorlar.

Psikologlar Mozart müziğini kullanarak şimdilik sadece denklemlerdeki konsantrasyon eksikliği ve enerjisizlik gibi sorunları çözmeye çalışıyor.

Yeni geliştirilen yönteme göre, başı bilinmeyenleriyle belaya düşen her denklem kendini müziğe bırakıyor. Bu terapi denklemleri çok rahatlatıyor, hatta bir süre sonra denklemlerde bilinmeyenlerini ve matematiği umursamazlık görünüyor.

Bu terapinin uzun vadede denklemleri tembelleştireceğinden korkan Matematik Bakanlığı Yetkilileri ise sayı psikologları bu konuda uyardı.

***Flaş haber: Müzikle terapiyi matematik dünyasının başına musallat eden sayı psikologlar Matematik Bakanlığı'nca çıkarılan pembe bültenle aranıyor.

(resim)

(fea)

Digg Google Bookmarks reddit Mixx StumbleUpon Technorati Yahoo! Buzz DesignFloat Delicious BlinkList Furl

3 elemanlı yorum kümesi: on "Haber: Müzikle terapi"

tb dedi ki...

Bence denklemlerin durumu dinledikleri müziğe göre değişir. Mozart konsantrasyona yardımcı oldu diyelim, hadi araya "müslüm baba" karışırsa ne olcak?
İki bilnmeyenli bir denklemse Müslüm Gürses'i dinleyen, oldu sana çok bilinmeyenli denklem. Hadi bakalım!

Emir Bey dedi ki...

huzur demek klasik türk müziği demektir.

fea dedi ki...

@tb; evet evet, araya müslüm gürses karıştırdılar sanırım; işler o zaman karıştı :P

@emir bey; psikologlarımız bu önerinizi değerlendirmeye alacaklar:)

Yorum Gönder

Yorumlarında isimler veya takma isimler mutlaka yer alsın. Türk diline aykırı olmasın. Şöyle olsun, böyle olsun.