Özel Arama

Bak, En Güzel Oyunlar : Eğlenceli Matematik Oyunları

Bak servisimiz bu sefer en iyi oyunları derledi. Önce flash oyunlar hizmeti veren bir site keşfetti. Sonra bunların arasından işe yarar olanları seçti. Sonra da olaylar şöyle gelişti :

Kum Saati : İki tane kum saati olan oyunumuzun amacı pek basit sanki. İki tane kum saatinin üzerinde yer alan dakikalara dikkat etmeye çalışmak lazım. Birisi 7 dakika, diğeri 11 dakika. İşte bu ikisinin oranından 15 veya 24 dakika elde etmelisiniz. Hepsi bu.

Köprü Trafiği : Köprünün bir tarafından diğer tarafa geçmek için yardım bekleyen insanlar görüceksiniz. İşte üzerindeki sayılara bakmak lazım önce, sonra da ellerindeki lambaya dikkat etmek. Lamba 30 dakika gibi zamanda dayanıyor. Tabi, köprünün başındaki insanların hızları farklı. Ona göre bir güzellik yapmanız gerekecek.

Tangram : Oyunda verilen küçük geometrik şekilleri iyi değerlendirip, bunları büyük şekilde yerleştirmek. Başka bir amaç aklıma gelmiyor, doğrusu da bu.

Sayı Avı : Hani bildiğimiz kelime avına pek benziyor. İşte verilen dört işlemlerin sonucu bulmaca içerisinde saklamışlar. Onu bulmak için fareyi sürüklemek gerekebilir.

Başka başka oyunlar da var tabi, onlar da şöyle sıralansın:

popüler oyun sudoku,
hanoi kulesi,
su kavonozları,
Digg Google Bookmarks reddit Mixx StumbleUpon Technorati Yahoo! Buzz DesignFloat Delicious BlinkList Furl

0 elemanlı yorum kümesi: on "Bak, En Güzel Oyunlar : Eğlenceli Matematik Oyunları"

Yorum Gönder

Yorumlarında isimler veya takma isimler mutlaka yer alsın. Türk diline aykırı olmasın. Şöyle olsun, böyle olsun.