Özel Arama

Alternatif sevgililer gunu hediyesi -reklam senaryosu


Sahne 1: Kenar mahallesindeyiz. Bütün kenarlar, diğer günlerdeki gibi değiller. İçlerinde başka bir heyecan var sanki. Bütün dükkanların kapısına pespembe kalpler filan asılmış. Büyük büyük yazılar sevgililer günü için bir şey almamızı bekliyor. Her kenarda ayrı bir şapşallık hakim, dükkanların önünden geçiyor, kimsenin aklına çiçek almak gelmiyor.

Sahne 2: Kenarlardan biri kuyumcu dükkanına gitmeyi akıl ediyor, kimsenin aklına gelmemiş gibi yapıyor. Camekanda beğendiği altın açıyı satıcıya gösteriyor. Bu açıyı almak zorunda olduğunu belli eden, görüntüler ekrana geliyor. Tabi unutmadan, arka fonda bir aşk müziği başlıyor.

Sahne 3: Kuyumcu da seçilen altın açının kaç para olduğunun bir önemi yoktur. Çünkü burada ürün ön plandadır. Bu yüzden ürüne yakın çekim yapılır. Sonra, kredi kartına geçilir, onu da unutmadan yakın çekim yapılır, taksit yapmak gibi meziyetleri olduğundan bahsedilir. Aşkı satın alabildiği için, kenar çok sevinir, havalara zıplar, zıp zıp.

Sahne 4: Dükkandan çıkıp, kimse çalmadan bu altın açıyı takmak lazımdır. Hemen sevgiliyle buluşulur. Bulutlar birden kalp haline gelir, aşk melekleri filan ortaya çıkar. Altın açının sevgiliye takılması için her şey hazırdır, müzikler bile çalar. Ve altın açı takılır. Ama açı bir türlü olmaz. Oradan aşk meleği atlar hemen, altın açıyı kendisi alır, her ikisine birer gül atar. Aşkın altından olmadığını gören kenarlar birbirine sarılır, aralarında çok renkli bir açı oluşur hemen. Reklam biter, kazanan altın açı değil, aşktır. Altın açı, en çok aşk meleğine yakışır, yine de.

Digg Google Bookmarks reddit Mixx StumbleUpon Technorati Yahoo! Buzz DesignFloat Delicious BlinkList Furl

0 elemanlı yorum kümesi: on "Alternatif sevgililer gunu hediyesi -reklam senaryosu"

Yorum Gönder

Yorumlarında isimler veya takma isimler mutlaka yer alsın. Türk diline aykırı olmasın. Şöyle olsun, böyle olsun.