Özel Arama

Müzik Notaları Değerlerinizi Koruyun!

Reklam Senaryoları Servisi - Şimdilerde adını duyarmak isteyen küçük bir matematik kursunun başlattığı bir reklam kampanyası var. Amaçları, müzik notalarının çocuklarına sahip olduğu sayısal değerleri anlatmak. Böylesine basit bir iş için, uğraşmaya değer mi bilemeyiz. Neyse, biz elimize geçen komik reklam metnini yayınlayalım:Notalar, çocuklarınızın matematik eğitimlerine sizin titizliğinizle yaklaşıyoruz. Müziğin özünde matematiğin olduğunu hiç ama hiç aklımızdan çıkarmıyoruz, bunu aklımızdan çıkaranları uyarıyoruz. Mesela, sen do notası! Senin resimlerine baktığımızda aklımıza hemen 15/16 sayısı gelmez mi? (diğer nota değerleri için bakınız: matematik ve müzik) Elimizdeki telleri çekip bıraktığımız zaman başlayan her armonik bileşimlerin karşılığında bir sayı görev alır, elbette. Bundan ötürü, bütün miniklerin matematiği öğrenmelerinin gerektiğine inanıyoruz.

Müziğin kulaklarımız için yarattığı neşeden, hüzünden, özlemden, dinamizmden minik yavrularınızın kulakları da yararlansın istiyoruz. Bunların nereden kaynaklandığı konusunda biz matematikçiler ve beyin araştırmacıları birlikte çalışıyoruz. Öğrendiklerimizi çok geçmeden biricik yavrularınıza aktarıyoruz. Onların iyi zaman geçirmesi için büyük uğraş verirken zihinsel gelişimlerine de yardımcı oluyoruz.

Sevgili nota bireyleri, çocuğunuz sahip olduğu değerlerin ne kadar farkında? Bizim kursumuza kayıt yaptırın, çocuklarınızın çıkardığı anlamsız titreşimlere farklı bir pencereden yeniden bir bakın! Şimdi hemen kulağınızı sevdiğiniz bir klasik müziğe bağlayın; orada aynı anda matematiğin inanılmaz estetiğini de yaşadığınızı düşünün!

Bunları düşünmüşken bize kayıt yaptırmayı unutmayın! Ayrıca bilgi için bakınız: İnsanda matematiksel ritm duygusu
______________________________________
Konuyla ilgili bir kitap:Sultani Besteler

Digg Google Bookmarks reddit Mixx StumbleUpon Technorati Yahoo! Buzz DesignFloat Delicious BlinkList Furl

0 elemanlı yorum kümesi: on "Müzik Notaları Değerlerinizi Koruyun!"

Yorum Gönder

Yorumlarında isimler veya takma isimler mutlaka yer alsın. Türk diline aykırı olmasın. Şöyle olsun, böyle olsun.