Özel Arama

Kenelerle Sayılardan Gönül Köprüsü Projesi

Gönül Köprüsü Projesi kapsamında çocuklarını çarpım tablosuna, abaküslere gönderen keneler, matematik şehrinden gelecek 8 tane 88 kişilik öğrenci grubunu karşılama heyecanı sardı. Bu kalabalığa bir anlam vermek isteyen çevre halkı hala şaşkınlık veya coşku içerisinde.
Projenin koordinatörlerinden, Sayın Perfinya Kenebaş, artık konukseverlikleri ile meşhur olmak istediklerini dile getirdi ve şunları ekledi: “Eskiden olsa diğer böceklerle bir tutulurduk, diğer arkadaşlarımızdan pek bir farkımız yoktu. Ama tabi, son günlerde basında yer alan fotoğraflarımızdan sonra, hemen herkesin bizleri tanımaya başladığını görmekteyiz. Şurada burada bizleri görenler, sanki bir magazin güzeli görmüş gibi parmaklarıyla bizleri işaret eder ve “maraba televole” şeklinde zırvalar oldular. Nerdeyse, özel hayatımız kalmadı, evlerimize kadar giren gazeteci arkadaşlar oluyor. Pek sıkıntılı günler yaşıyoruz. " dedi.

Bir yandan paytak paytak yürüyen Kenebaş, bir yandan da açıklamasına şöyle devam etti: "İşte bu yoğun ilgiden biraz olsun kurtulmak, bu sevgi gösterisini başka yönlere çekmek için sayılarla işbirliği yapma kararı almış bulunmaktayız. Çarpım tablosunda yer almak için can atıyoruz. Abaküslerdeki boncukların üzerine yapışıp bir sağa bir sola hareket etmek istiyoruz. Matematiği en az küçüklerimiz kadar seviyoruz, sayıları sayıyoruz. "


Kenelere konuk oldukları için garip duygular yaşayan Rasyonel Sekizoğlu şu açıklamalarda bulundu: "Matematiğe olan ilgi artan hava sıcaklığına bağlı olarak son günlerde giderek azalmakta. Öyle ki, serinlemek için havuza girmek isteyenlerin akıllarına basit bir havuz problemi gelse bile, biz sayıları kullanmak niyetinde değiller. Halbuki sadece sonbahar ve kışın hatırlanmak istemiyoruz. Dört mevsimiz biz. Bunu biraz olsun hatırlatmak için kene kardeşlerimizle işbirliğine giriyoruz.


İçimizden kurayla seçilen bazı sayılar, kene kıyafetleriyle yazı geçirecekler. Özellikle 8 bu konuda hayli istekli. Tabi ki başlarına gelebilecek her türlü aksiliklere karşı önlemlerimizi aldık. Sağlık Bakanlığı’ndan bile hızlı çalışıyoruz. Sayılarımızın ayaklar altına alınmasını, cımbızla yakalanıp haksız muamele görmesini istemeyiz. Umarım, her şey beklediğimiz gibi gerçekleşir. Biz de en az keneler kadar popüler olmak istiyoruz. "
Digg Google Bookmarks reddit Mixx StumbleUpon Technorati Yahoo! Buzz DesignFloat Delicious BlinkList Furl

0 elemanlı yorum kümesi: on "Kenelerle Sayılardan Gönül Köprüsü Projesi"

Yorum Gönder

Yorumlarında isimler veya takma isimler mutlaka yer alsın. Türk diline aykırı olmasın. Şöyle olsun, böyle olsun.