Özel Arama

Alperen Ocakları Komedisi

Alperen Ocakları adlı grup bir anda düşman askerleri gibi Topkapı Sarayı'ndaki protestosu tekrar başlıyordu. Düşmanlar gibi bando takımıyla değil, atalarımızdan öğrendikleri gibi "tekbir sesleri" ile saraya dayanmaya çalışıyorlardı. Alperenler sarayı ele geçirip konseri kendileri yönetmeleri gerekiyormuş gibi bir his taşıyorlardı. İdil Biret Sultan olanlardan habersiz cariyeleriyle sohbet ediyor, 4. Murat'ın içkiyi yasaklamasını değerlendiriyordu. Konser afişlerinin yanmasıyla başlayan ışıklandırma altında şaraplarını yudumlayanlara bakıyordu.

alperenler
"Vakit Gazetesi'nin "mukaddes mekanda içki içiliyor" diyerek kışkırttığı Alperen Ocakları üyesi bir grup, tekbir getirerek İdil Biret'in Topkapı Sarayı'ndaki konserini bastı." (bkz:penguen mizah dergisi)

Yıl 1400 bilmem kaç olsa ve içeride Osmanlı Sultanlarından birisi olsa bile, kimse bu saldırganlığa pek anlam veremezdi. Zaten Osmanlı Sarayı'nda (birkaç dönem hariç) alkol serbest değil miydi? Vakit gazetesi ve ocağın bütün bunları bilemeyecek kadar tarih bilgisinden yoksun olduğunu gösteriyor.

Kapak karikatürü Selçuk Erdem ve Erdil Yaşaroğlu imzasını taşıyor. Çizgide yer alan figür belli ki okuyucu kitlesini yansıtıyor. Gergin, "çatacak yer arıyorum" yüz ifadesi gözlerinin kan bürümesi ile destekleniyor. Alperen Ocakları bu karikatürle biter mi, bilemiyoruz. Ama İdil Biret Sultan ile barış anlaşması imzalanması yakın tarihte gerçekleşmişti.

Digg Google Bookmarks reddit Mixx StumbleUpon Technorati Yahoo! Buzz DesignFloat Delicious BlinkList Furl

0 elemanlı yorum kümesi: on "Alperen Ocakları Komedisi"

Yorum Gönder

Yorumlarında isimler veya takma isimler mutlaka yer alsın. Türk diline aykırı olmasın. Şöyle olsun, böyle olsun.