Özel Arama

Light Sigara Zammı

"Sigaraya Zam" başlıklı haberlere bakılırsa bugünden itibaren geçerli olmak üzere yüzde 8 ile yüzde 18 arasında değişen oranlarda artış yapılma gereği duyuruldu.

Mizah Yazıları- Sayı Sayma Takıntısı Abaküs'ün Günlüğü

Sigaraları eskiden beri paraya benzettiğim olmuştur. Biraz daha ileri gittiğim zamanlarda banknotların tütün yaprağından yapıldığını hayal ederek büyüdüm. Hemen korkma büyürken elimde sigara paketi taşımıyordum. Cebimde biraz da olsa para vardı ama bunlar tütün gibi kokmuyordu. Sigarayı, büyük patronlar destekliyordu, bense aldığım harçlıkların sigaraya gitmemesini destekliyordum.

Günde 1 paket- Günde 2 paket- Günde 3 paket

Sigaralar durmadan paketler halinde izmaritlere dönüşüp duruyordu. Son sevgili halini alan son sigaralar hep bu şekilde kameralara poz verdi. Kül tablaları üzerinde fazlaca vakit geçirildi. Bununla birlikte bazı izmaritler diğer arkadaşları kadar şanslı değildi. Bazıları sokaklara düştü.

12 izmarit, 13 izmarit, 14 izmarit

Türkiye’de şu an için aktif olarak 40 milyon civarında sigara kullanan insan var. Günde 2 dolardan yılda 30 milyar dolar civarında olan ve sadece Türkiye’den çıkan bu para, kapitalizmin kucağına akıp gitmekte. [bak: kapitalizm]

Digg Google Bookmarks reddit Mixx StumbleUpon Technorati Yahoo! Buzz DesignFloat Delicious BlinkList Furl

1 elemanlı yorum kümesi: on "Light Sigara Zammı"

gladio dedi ki...

50 kuruş zam geLmiş.
Devlet Ötv Kdv'den yaptığı indirimleri buradan çıkartıyor
Zaten bizimkiler de ne olursa olsun sigara/alkol vs. içmeden duramazlar.
Olan yine bize oldu.
Sigarada ögrenci indirimi istiyorum(:

Yorum Gönder

Yorumlarında isimler veya takma isimler mutlaka yer alsın. Türk diline aykırı olmasın. Şöyle olsun, böyle olsun.