Özel Arama

Geometrik Basit Sihirbazlik Gösterisi

Geometrik şekiller ile hazırlanmış kısa bir video var sırada. Birazdan izleyecekleriniz basit sihirbazlık gösterisinden başka bir şey değildir! Okuyacaklarınız da basit bir günlük yazısından başka bir şeye benzemez!


Sevgili günlük,
Hep senden sihirbazlık sırrı gibi sakladığım bir şey vardı, buldum. Sonuçta senin de bunu bilmeye hakkın var. İşin içerisinde biraz el çabukluğu, göz yanılması da var. Tamam, şimdi buldun: Sihirbazlık gösterisi!

Hokkabazlık öyle sanıldığı kadar kolay değil. Bir kere seçtiğin geometrik şekiller birbiriyle aynı ilizyon numarasında yer almayı kabul etmesi gerekiyor. Öyle hiçbir şekli bizimle oynasın diye zorlamıyoruz. Oynamadıkları zaman hiçbirinin geometrisini bozmuyoruz. Aralarında bir etkileşim olması gerektiğine göre, uzatmanın bir alemi yok! Peki uzatmadan gösteriyi izle, günlük.Kolay Sihirbazlık Videosu: İdeal Blox

Bak, gördüğün gibi geometrik şekiller üst üste dizilmekten hoşlanırlar. Bu sayede bir anda Mısır’daki piramitler gibi olurlar. Hiçbir Firavun’da buna karşı çıkmaz, gösterimizi yarıda kesmez! Hem sonra, elimizdeki piramitler hep öyle istediğimiz şekilde duracak değil ya! İşin içerisinde sihirbazlık olduğuna göre izleyenler bizden el çabukluğu bekler. Biz de başlarız ilizyon numaralarımıza. Mesela, bütün parçaları bir araya getirip surata bile dönüştürürüz. Eşkenar dörtgen iki çift göz, bütün marifetleri görmek için yeter! Değil mi günlük?

Sihirbazlık numaraları bütün bu geometrik şekilleri nasıl da sihirli hale getiriyor! Halbuki sevgili günlük, matematik öğretmenimiz bize ceza olsun diye hep geometri ödevleri veriyordu. Böylesine bir eğlence, ne diye ceza olup bize eziyet etmek istesin ki? Neyse günlük, gidip yeni numaralar deneyeyim. Görüşürüz.
Digg Google Bookmarks reddit Mixx StumbleUpon Technorati Yahoo! Buzz DesignFloat Delicious BlinkList Furl

0 elemanlı yorum kümesi: on "Geometrik Basit Sihirbazlik Gösterisi"

Yorum Gönder

Yorumlarında isimler veya takma isimler mutlaka yer alsın. Türk diline aykırı olmasın. Şöyle olsun, böyle olsun.