Özel Arama

En iyi matematiksel iPhone oyunları

Cebindeki iPhone oyunları ile matematik şimdi çok daha eğlenceli! Birbirinden ilginç iphone uygulamaları sayesinde matematik konuları birkaç oyunla tekrar edilebilir. Dört işlem yapmak için can atan parmaklar şimdi işin başına geçsin. Bir yandan eğlenceli oyunlar oynarken, diğer yandan bol bol pratik yapılsın. iPhone sayesinde işlem kabiliyeti gelişsin.

matematik oyunu1) "Cute Math" iPhone uygulaması (4-6 yaş)

Uygulamanın içerisinde öyle çok fazla zorlayan problemler yerine basit matematik işlemleri seni bekliyor. Tam tamına 6 tane küçük komik oyun yer alıyor. İlk oyunları oynarken hepimizin bildiği sayılar karşına çıkacak. Bir anda sayı saymaya başlayacaksın. Oyun oynarken kimi zaman ağaçtan elmaları bile toplayacaksın.Oyun sırasında çalan müzikte pek sence de neşeli değil mi?

2) Number Rumble iPhone uygulaması (8-10 yaş)iphone oyunu

Sıradaki eğlenceli oyunda jeton ile çalışan komik bir makine karşına çıkıyor. Şimdi bu makine ile bol bol dört işlem yapma zamanı! Bütün işlemleri çok iyi bilmelisin. Çünkü makine her an başka bir işlem yapmanı isteyebilir. Bu yüzden toplama kadar çarpım tablosunu da  çok iyi bilmen gerekiyor. Zihinden hesap yapma konusunda da çok iyi olmalısın!

3) Pop Math iPhone uygulaması iphone uygulaması

Havalarda gezen komik komik baloncuklar bizleri bekliyor. Üzerinde yazılı sayıları eşleştirmekte senin görevin! Kimi zaman da üzerinde işlemler veriyor. Bu dört işlemin sonucunu bulamazsan, bu eğlenceli oyunu geçemezsin. İşlemin sonucu ile diğer sayıları eşleştirmen gerekiyor. Zihinden işlem yapmanın tam zamanı! Oyun oynarken baloncuklar peşini bırakmayacak, tabi sayılar da!
Digg Google Bookmarks reddit Mixx StumbleUpon Technorati Yahoo! Buzz DesignFloat Delicious BlinkList Furl

0 elemanlı yorum kümesi: on "En iyi matematiksel iPhone oyunları"

Yorum Gönder

Yorumlarında isimler veya takma isimler mutlaka yer alsın. Türk diline aykırı olmasın. Şöyle olsun, böyle olsun.