Özel Arama

Karagöz ile Hacivat: Sayı Sayma Oyunu

karagöz ile hacivat oyunu
“Yar bana biraz sayı oyunu, biraz eğlence medet!” Karagöz gibi hangimiz böylesine komik olabilir? Kendisi cahil takımından olsa da herkes onu sever. Üstelik parmakları ile sayı saymayı bile bilmez. Matematik bilgisinden uzak olduğu için Hacivat onunla bir güzel alay eder, ona türlü türlü oyunlar oynar. Bu böyle olsa bile Hacivat, dostuna sayı saymayı öğretmek için çabalar durur. Aralarındaki konuşmalara bakılırsa, komik sayı sayma oyunu uydururlar.Karagöz’ün matematik seviyesi hakkında bildiklerimi ben uydurmadım. “Karagöz ve Hacivat Neden Öldürüldü?” filminden aklımda kalanlar bunlar oldu. Filmdeki sahneyi izlerken sadece dostluğu ve arkadaşlığı öğrenmiyoruz. Aralarındaki sayı saymaca oyunu ile hayatımızda sayıların değerini kavrıyoruz.

Matematiği hemen herkes sevsin diye, Karagöz ve Hacivat çizgi filmleri gösterime çoktan girmişti. "Karagöz Akademisi" adıyla proje hazırlandı ve Türkiye’nin öz değerlerinden Karagöz ve Hacivat’ın başrollerinde olacağı bir çizgi film artık var!

Matematik nasıl ortaya çıktı, ne işe yarar, dünyayı ve evreni anlamaya nasıl yardımcı oluyor gibi soruları Hacivat ve Karagöz ile matematik konuları 13 bölüm çizgi film haline geldi.


Kahramanlarımızın sadece beyazperde üzerinde kalmasını kim ister ki?
Digg Google Bookmarks reddit Mixx StumbleUpon Technorati Yahoo! Buzz DesignFloat Delicious BlinkList Furl

0 elemanlı yorum kümesi: on "Karagöz ile Hacivat: Sayı Sayma Oyunu"

Yorum Gönder

Yorumlarında isimler veya takma isimler mutlaka yer alsın. Türk diline aykırı olmasın. Şöyle olsun, böyle olsun.