Özel Arama

Yarıyıl Tatil Kitapları ile Oyun Oyna!

Yarıyıl tatili için okul zilleri çaldı! Artık eğlence başlayabilir. Tatil günlerini kitap okumakla geçirmek isteyenleri unutmadık. Onlar için küçük bir kitap listesi hazırladık. İçinde matematik oyunları ve bilmeceler olan bidolu kitap keşfettik. Haydi bakın bakalım!

sayı şeytanı kitabı Sayı Şeytanı ile maceraya hazırlan!

Hikayenin kahramanı bir gece, rüyasında bir Sayı Şeytanı görür, 12 gece boyunca da bu Sayı Şeytanı, sayıların dünyasında öylesine eğlenceli oyununa başlar. Matematik ille de bir kabus olması gerekmez. Sayı Şeytanı, matematikten korkup kaçan, sayıları anlamadığını düşünen, bir yandan da onun gizemlerini keşfetmeyi isteyenlere bir başucu kitabı. Eğlendiren ve hep öğreten bu kitap, yarıyıl tatil günleri için harika olacak!

Sihirli matematik oyunları, hep gizemli hep eğlenceli!
sihirli matematik oyunları kitabı
Dünyanın her bir yanından, matematik ve bilmece oyunları bu kitapta! Hep bilinen, başka başka kültürlerden gelen bu eğlenceli, 70’den çok matematik oyunu oyna! Gana’dan, Moğolistan’dan, Hindistan’dan, Sudan’dan ve daha onlarca kültürden gelen çocuğun binlerce yıldır oynadıklarını gör. Hayal gücünün, stratejik ve mantıklı düşünmenin ne demek olduğunu öğren. Bidolu oyun, bilmece, matematiği doğru bir şekilde kullanmanı sağlayacak. Tatil günlerinde bir adım önde olmak senin elinde...


matematik ve oyun kitabıMatematik ve Oyun ile olasılık hesapları başlasın!

Matematiksel düşünmeyi çalışarak, uğraşarak oyunlar ile öğrenmek isteyenlere harika bir kitap! Matematik ve Oyun’da matematiğin derinlikleri, tavla, poker, loto gibi oyunlardaki olasılıkları tanımaya başlaman için güzel bir yol.

Matematik, ezberlemek ve öğrenmekten çok anlamaya dayanan bir bilim. Matematiksel düşünme sadece kitaptan değil; çalışarak, emek vererek edinilir. “Matematik ve Oyun” kitabında oyunlar ile başlayarak matematiğin derinliklerine iniyor. Yarıyıl tatili daha da keyifli geçiyor.
Digg Google Bookmarks reddit Mixx StumbleUpon Technorati Yahoo! Buzz DesignFloat Delicious BlinkList Furl

0 elemanlı yorum kümesi: on "Yarıyıl Tatil Kitapları ile Oyun Oyna!"

Yorum Gönder

Yorumlarında isimler veya takma isimler mutlaka yer alsın. Türk diline aykırı olmasın. Şöyle olsun, böyle olsun.