Özel Arama

Cuma'ya Kalsa: Çarpım Tablosu Tekerlemesi

cuma'ya kalsa dizisiCuma'ya Kalsa dizisi eğlenceli matematik konusunda nasıl da çaba harcıyor, izleyin görün. Televizyon dizisi zengini Kanal D'de yayınlanıyor ve komedi adına güzel işler yapıyor. Peki ya, çarpım tablosu aşkına yaptıklarına ne demeli? Şimdi Cuma'ya Kalsa dizisinin 2. bölümünden tekerlemelere bir bakın.


Cuma'ya Kalsa dizisinin eski bölümünde matematik eğitimi Cuma'ya kalıyor. Evin babası olduğuna göre pekala her işin üstesinden gelir. Ama tabi ortaya matematik dersi çıkınca olaylar gelişir. Bakalım Cuma matematiği sevdirebilecek mi?Çocukların matematik dersini sevmesi biraz zaman alır. Bu sırada çocuklar çarpım tablosu öğrenmek için büyük uğraş verir. Matematik dersi için yapılan yoğun çalışmalar sonucunda tüm öğrenciler "Matematik ölsün istiyorum!" diyebilir. Haklıdır. Hep aynı öğretim yöntemi ile çalışmayı kim sever ki? Cuma'nın dediği gibi işe biraz olsun eğlence katılması gerekir.

Eğlenceli matematik için işe yarar tek bir öğretim yöntemi yok. Bunu Cuma'da biliyor ve başka başka yollar izliyor. Öğretme hevesi kalmamış matematik öğretmenleri gibi kendi bildiğini okumuyor. Hem çarpım tablosunda tekerlemeler, rap şarkıları neden olmasın ki?

Haluk Bilginer oldukça başarılı bir oyun çıkarıyor. Matematik öğretiminin günlük hayattan yoksun olmaması gerektiğini biliyor. Şeker kullanması da yine çok güzel hareket! Puanım: ÇÇGH!
Digg Google Bookmarks reddit Mixx StumbleUpon Technorati Yahoo! Buzz DesignFloat Delicious BlinkList Furl

0 elemanlı yorum kümesi: on "Cuma'ya Kalsa: Çarpım Tablosu Tekerlemesi"

Yorum Gönder

Yorumlarında isimler veya takma isimler mutlaka yer alsın. Türk diline aykırı olmasın. Şöyle olsun, böyle olsun.