Özel Arama

Hız göstergesinden 120 sayısı


Bu araba 120 ile gittiği zaman benim bayramımdır. Yani öyle böyle değil 'Asfalt ağladı be!' derim içimden defalarca, yalnız bunu duyan sürücüm daha fazla gaza gelip 120'yi geçer ben de ona 'Buralarda radar var abi dikkat...' derim yavaşlar yine gösterge gelir üzerimden geçer.

Gösterge çok hoş sohbet bir abimizdir. Arabanın şehiriçi trafiğinde dolaştığı günlerde arasıra bir merhabamız oluyordu ama bu aralar başka şehire gidip geldiği için araba daha sık görüşebiliyoruz. Bana dediğine göre 50'den nefret ediyormuş. Sürekli şikayet ediyormuş 50, 'Bak yine şehiriçinde hız yapıyor.' bu araba diye.

140'ı ise hiç görmemiş çok merak ediyormuş onu. Bir gün otoyolda 140'a gidip bir bakacağım dedi, 'Aman abi sakın yapma böyle bir şey yazık arabaya' dedim.

Düşünecekmiş... Umarım iyi düşünür.

(resim)
Digg Google Bookmarks reddit Mixx StumbleUpon Technorati Yahoo! Buzz DesignFloat Delicious BlinkList Furl

3 elemanlı yorum kümesi: on "Hız göstergesinden 120 sayısı"

Emir Bey dedi ki...

130 ceza yeme sınırında değil ama 140 şehirlerarası da olsa ceza yiyebilir sanırım çünkü üst sınır 120 olduğu için %10 bir tolerans tanınıyor =)

Adsız dedi ki...

merhaba ben 200, birgün de bize oturmaya gelin :)

fea dedi ki...

@emir bey; içişleri bakanlığı, karayolları genel müdürlüğü görüşü ve yol standartları da dikkate alındıktan sonra tabii:)

@eysean; olur, ama trafiğe kapalı alanda :)

Yorum Gönder

Yorumlarında isimler veya takma isimler mutlaka yer alsın. Türk diline aykırı olmasın. Şöyle olsun, böyle olsun.